Sveiko bėgimo stovyklos

Bėgimas nėra paprastas judesys, jo atlikimui žmogus turi panaudoti labai daug savo raumenų ir juos „įjungti” sinchroniškai ir koordinuotai, nes bėgimas yra greitas šokinėjimas nuo vienos kojos ant kitos kojos.

Tuo metu ypatingas dėmesys turi būti atkreipiamas į teisingą dubens ir stuburo, kaip mūsų kūno šerdies judesių koordinaciją. Kai ši ašis yra subalansuota galime įjungti kojų ir rankų teisingus judesius, kurie suteiktų pagreitėjimą.

Bėgimo technika yra kiekvieno žmogaus unikalus judesys, todėl jį vadiname „bėgimo parašu”. Vienodo judesio nėra, kaip ir idealiai teisingo bėgimo parašo nėra, bet egzistuoja mokslininkų ir trenerių ištirti judesiai, kurie yra labiausiai ekonomiški bėgimui. Ekonomiški, reiškia mažiausiai naudojama energijos, kad galėtume nubėgti ilgesnį atstumą. Sprinteriams ekonomiškumas pasireiškia irgi panašiais judesiais, tik jiems reikia ne ištvermės, bet greičio išvystymo per trumpiausią laiką. Todėl stajerių ir sprinterių bėgimo technikos ir treniravimo būdai skiriasi, bet pagrindinis principas lieka tas pats „sunaudoti kuo mažiau energijos nereikalingiems judesiams”.

Sveiko bėgimo mokykloje mes mokiname skirtingus bėgikus skirtingomis bėgimo technikomis, bet bendri principai yra tie patys:

  • teisinga kūno padėtis
  • reikalingų judesių išmokimas
  • reikalingų raumenų, kad atliktume judesius treniravimas
  • kvėpavimo sistemos treniravimas
  • centrinės nervų sistemos treniravimas, kad ji optimaliai perduotų valdymo signalus kvėpavimo ir raumenų sistemoms
begimo tereniruote

Išmokinę daugiau nei 500 bėgikų sveikos bėgimo technikos žinome, kad per vieną treniruotę rezultato negalime pasiekti, bet pastovus nuoseklus darbas suformuoja teisingus įpročius ir tada lengviau pačiam tęsti savo treniruotes savarankiškai. Todėl po mėnesio, dviejų praktiškai visi grįžta pasitikrinti ir pasikoreguoti savo bėgimo technikos žinių.

Sveiko bėgimo treniruotės vykdomos skirtingo amžiaus ir sugebėjimų žmonėms:

  • pradinukams ar vyresniems mokyklose, kad susiformuotų teisingi įgūdžiai (rekomenduojama min 1 treniruotė/pamoka per mėnesį)
  • futbolininkams, krepšininkams ar kitų sporto šakų atstovams 10-15 metų, kad išmokti greičiau ir taisyklingiau bėgti dieninėse treniruotėse ir savaitinėse stovyklose
  • 15-20 metų jaunuoliams žengiantiems link profesionalumo ugdome profesionaliai techniką ir greitį fizinio parengimo stovyklose ir dieninėse treniruotėse.
  • Suaugusiems bėgimo mėgėjams ir profesionalams grupinėse arba asmeninėse treniruotėse

Pastoviai organizuojame savaitgalinius seminarus, ar ilgesnes stovyklas, kuriose mokinamės ne tik sveikos bėgimo technikos, bet su psichologe analizuojame save, ruošiame centrinę nervų sistemą treniruotėms, varžyboms.