Individualus batelių parinkimas

Bėgimui reikia tik batelių???

Gal jums taip ir atrodo, bet profesionaliai analizuojant batelių pasirinkimas yra didelis ir sudėtingas mokslas, kuris kasdien atnaujinamas naujomis mokslo žiniomis.

Todėl šiai dienai tikrai batelio dydis ir „šlapios pėdos testas” nėra tinkamas metodas nustatyti sau tinkamos sportavimui avalynės tipą.

Šiuolaikinis mokslas įvertina viso jūsų kūno raumenis, kurie sukuria apkrovas jūsų pėdoms t.y. avalynei ir tik matydami su judesio analize jūsų apkrovas, momentus ir balansus, disbalansus galima tinkamai parinkti avalynę, kuri bus jus netraumuojanti.

Mūsų individualus batelių parinkimas NĖRA tik batelių išrinkimas, tai procesas, kurio metu filmuodami jūsų kojų judesius mes įvertiname jūsų raumenų stovį, kokiomis trajektorijomis juda pėda ir išilgine ir skersine kryptimi, tada filmuodami palyginame su kompiuterine programa jums rekomenduojamų batelių įtaka jūsų tos pačios pėdos judesiui. Ir tik kai pratestuojame ant bėgimo takelio ir lengvosios atletikos manieže apsukę keletą ratų galime 100% garantuoti, kad vieni arba antri bateliai yra jums labiausiai tinkami ir komforto ir medicinine prasme.

 

Parduotuvėse dar galite rasti bėgimo ir sportinių batelių skirstymą į neutralius, pronuojančius ir stabilizuojančius, nors mokslas jau daugiau, nei 5metai yra įrodęs, kad tokie bateliai niekaip nepagerina bėgiko tikimybės išvengti traumų. O traumų bėgikai per metus patiria labai labai daug, nuo 20 iki 80% bėgikų per metus negali bėgioti min 3 dienas dėl traumų.O per 60 metų modernių batelių istorijoje tai niekaip nepagerino situacijos.

Vadinasi ne bateliai yra esminis traumų prevencijos rodiklis, bet žmogaus raumenų sugebėjimas perduoti per batelius savo jėgas ir gauti neper daug iškraipytą jėgą atgal.

Todėl modernus batelių parinkimas remiasi visų pirma realiu bėgimu ir testavimu realiose situacijose. Todėl 4active judesio analizės laboratorija dėl batelių parinkimo vadovaujasi šiais principais:

  • individualus viso kūno (o ne tik kojų) raumenų ištyrimas ir balansų – disbalansų nustatymas, kad žinoti jėgų kryptis, apkrovų maksimalias ir minimalias vertes
  • bateliai yra individualus žmogaus pėdos įrankis, kurio parinkimas yra individualus ir skiriasi pagal raumenų išsivystymą, bėgimo technikos parametrus, pėdos kaulų ir raumenų ypatumus
  • batelių parinkimas galimas tik po realaus jų išbandymo ant takelio maksimaliu greičiu, manieže keleto ratų arba lauke keleto didesnių ratų apibėgimu. Tam mes visada suteikiame batelius, nes sveikata yra svarbiausia.

Arba visada skambinkite: +370-698-24263